Du är här

Anmälda till Riksprovet 2021

På Riksprovet 2021s hemsida ansvarar lokalavdelningen för sitt eget innehåll.

Ukl-klassen

Klass Hund Förare Lokalavdelning förare
UKL Hunt Hard Gundogs Brave Bossa Fredrik Schiöler SVK Småland-Östergötland
UKL Stebas Thule Stefan Svensson SVK Västsvenska
UKL Vassfjärdens Swedish Grace Maria Hallstrom-Ullmann SVK Östra
UKL Pink Huntress Juvel Linda Alleborg SVK Västsvenska
UKL Aros Linda Rosenberg SVK Södra
UKL Stenbas Tösen Louise Holmberg SVK Mellansvenska
UKL F-Cliff Av Brandsegg Söndre Jannice Lundström SVK Västerbotten
UKL 5-Kampens DK Aya Linda Mari Dammen Moe  
UKL Hunt Hard Gundogs Brave Baron Bo Elmlund SVK Södra
UKL Hunt Hard Gundogs Brave Boni Christo Mostert SVK Södra
UKL Guttstas Za Elsa Susanne Westman SVK Mellansvenska
UKL Fugleskogen´s Gtc-Gero ThomasHammerstad  
UKL Fugleskogen´s Gtc-Ghost John-Gunnar Tamlag Norge
UKL Sandlands Cula Linda Eklund SVK Södra
UKL Tappra Säta Carina Wallblom Lilja SVK Östra
UKL Fugleskogen´s Gtc-Trica Anita Dreng SVK Småland-Östergötland
UKL Trubadurens Hank Williams Tobias Andersson SVK Södra
UKL Rönnmorens Gda Mylta Ulf Halvarsson SVK Östra
UKL Agila Jim Vejby SVK Jämtland-Västernorrland
UKL Rönnmorens Gda Rover  Mattias Engström SVK Östra
UKL Ganjo´s Junior Anna Carin Karlsson SVK Bottenviken
UKL Knallapportens Jaako Per Jonsson SVK Västsvenska
UKL Ganjo´s Ibra Anna Klockervold SVK Jämtland-Västernorrland
UKL Rönnmorens Gda Ferrri Pär Lundblad SVK Östra
UKL Änglavingens Athena Joakim Ingered SVK Södra
UKL Tappra Soldat Mona Jönsson SVK Östra
UKL Lyckstaborgs Arak Jonny Lindstedt SVK Gotland
UKL Lyckstaborgs Aska Magnus Möller SVK Södra
UKL Sångbergets Alder Lena Bäckman SVK Småland-Östgötland
UKL Sandlands Diesel NiklasÖhrn SVK Södra
UKL Tappra Soda Madeleine Järvinen SVK Östra
UKL Tappra Sonic Rosanna Lövmark SVK Östra
UKL Hals bondens Ecco Jimmy Johansson SVK Västsvenska
UKL
Knallapportens Joy
Mia Kempe
SVK Västsvenska
UKL Lyckstaborgs Alva Göran Ask SVK Södra
UKL Lycstaborgs Agnes Richard Persson SVK Södra
UKL Vijaga Trofé Cecilia Karlsson SVK Västsvenska
UKL Wildbachberger Jinn Anne M Nilsson SVK Södra
UKL Skrämmens J-Lana Ingemar Johansson SVK Västsvenska
UKL Snöyran's Quinzy Per-Åke Hallgren SVK Västsvenska
UKL Wildbachberger Juni Elisabeth Manninger SVK Östra
UKL Michrima Hector Nikola Pajic SVK Småland Östergötland
UKL Gråsidingens Rikki Englasdotter Carna Follstam SVK Södra
UKL Knallapportens K'Ayhla Tina Rees SVK Västsvenska
UKL Skrämmens J-Punni Andrée Dahlen Norge
UKL Vijaga Tsar Jan Sämgård SVK Västsvenska
UKL Tawantin's Glittertind Fredrik von Essen SVK Mellansvenska
UKL Pila Niels Laugsen  
UKL Sai-Gha's Webster Jens Toft Danmark
UKL Skrämmens J-Hulda Paulin Sköld SVK Mellansvenska
UKL Ljungbookens Felicia Peter Book SVK Västsvenska
UKL Tappra Ställa Åse Bülow SVK Västsvenska
UKL Gillis Zun Stubbenland  Amir Chihani SVK Västsvenska
UKL Tappra Sämja Elin Rosell SVK Västsvenska

 

Ekl-klassen

Klass Hund Förare Lokalavdelning förare
EKL Horsfjärdens Mh-L'unique Eva Ter-Borch SVK Östra
EKL Munsterhusets Dusty Malin Savela SVK Östra
EKL Solvallens Spader Kung Kristina Ogeborg SVK Östra
EKL Skrämmens H-Rouffly Ingemar Johansson SVK Västsvenska
EKL Usasuon Älva Stefan Åkesson SVK Västerbotten
EKL Familien Mögelhöj's Bessie Tomas Jensen SVK Mellansvenska
EKL Busvizslans Hunting Henke Gabriella Reif Beyer SVK Västsvenska
EKL Pimen´s Benita Karin Amundsson SVK Västsvenska
EKL Grofjällets Niila Kerstin Winterberg SVK Mellansvenska
EKL Skrämmens C-XI Leif Sörvik SVK Västsvenska
EKL Myrkantens Caesar Ingmar Axelsson SVK Södra
EKL Teiens Q-Askari Christo Mostert SVK Södra
EKL Hunt Hard Gundogs Atomic Lava Christo Mostert SVK Södra
EKL Hedängens Nala Juha Åkerblom SVK Södra
EKL Fugleskogen´s Etf-Frodo Harri Kanerva SVK Östra
EKL Trubadurens Mighty Sam McClain Linda Eklund Svk Södra
EKL Tasseman´s Filur Per-Åke Lindberg SVK Mellansvenska
EKL Fasanvingens Allie Jannice Lundström SVK Västerbotten
EKL Rippudden´s Bailey Jonny Bergh SVK Mellansvenska
EKL Fasanvingens C-Svea Jimmy Johansson SVK Västsvenska
EKL Stjärnbergets Abl Mira Jonny Bergh SVK Mellansvenska
EKL Münsterkullens Pentax Björn Holgersson SVK Västsvenska
EKL Pimen´s Dina Tina Gavling SVK Västsvenska
EKL Michrima Flinga Louise Johansson SVK Södra
EKL Ulsuddens Svala Anders Braide SVK Södra
EKL Lejontämjarens A´melia Erika Nyström SVK Västsvenska
EKL Tjuvskyttens Gila Nils Linde SVK Södra
EKL Vildatyras Crazy in Love Markus Bergenudd SVK Södra
EKL Pimen´s Blondie Magnus Möller SVK Södra
EKL Vijaga Rappa Rhina Annette Laursen Dansk Ruhårklubb
EKL Hunt Hard Gundogs Atomic Storm Niklas Öhrn SVK Södra
EKL Pimen´s Dollar Richard Persson SVK Södra
EKL Fugleskogen´s Kr-Ina Anders Andersson SVK Mellansvenska
EKL Jaktfröydens Bbb Grave Digger Anders Andersson SVK Mellansvenska
EKL Stubbmarkens Max Kjær Poulsen Danmark
EKL ?? Michael Sanner Chistensen Danmark
EKL

Kragborg Mabel

Øyvind Andren Norsk Vorstehhund Klub
EKL Kili Kjell Svenberg SVK Västsvenska
EKL Pimen's Emil Håkan Jönsson SVK Södra
EKL Ripudden's Dixi Tommy Kans SVK Östra
EKL Ripudden's Baronessa Tommy Kans SVK Östra
EKL Jokilakian Paavo Nurmi Ivar Bakke SVK Mellansvenska
EKL Kungshällans GT Lovis Mia Kempe SVK Västsvenska
EKL Münsterkullens Non Stop Sten Rodenstam SVK Södra
EKL Sandlands Beannie Ann-Sofie Karlsson SVK Småland-Östergötland
EKL Fasadvingens C-Diamant Per Ivanhoe SVK Västsvenska
EKL Skarinarnas Ceehla Tina Rees SVK Västsvenska
EKL Simba Niels Laugesen  
EKL Snöyrans's N-Glimra Tomas Olofsson SVK Västsvenska
EKL Trollängens o'diva Eva Björk SVK Skåne
EKL Michrima Giza Claes Håkansson SVK Västsvenska
EKL Tappra Viper Jenny Georgsson SVK Jämtland-Västernorrland
EKL Sai-Gha's Epson Jens Toft Danmark
EKL Bögeskoven's Bravehart Anders Due Danmark
EKL Fasanvingens C-Svea Jimmy Johansson SVK Västsvenska
EKL Skrämmens D-Locca Flemming Rømer Danmark
       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.