Du är här

Resultat Utställning Gräfsnäs 19/8 2023

På SVK Västsvenskas hemsida ansvarar lokalavdelningen för sitt eget innehåll.

Bir och Bim  STRÄVHÅRIG VORSTEH GERMAN WIRE-HAIRED POINTER

BIR-J SE UCH Ljungbookens Felicia SE21311/2020 BSK  FÖDD 2020-02-15, E. SE VCH SE JCH SE FBCH Klosterskoven's E. Exxon , U. J SE UCH Ljungbookens Cizzi ,
Uppf Book Peter, Book Eva, Svenljunga , Ägare Book Peter, Svenljunga

BIM-Tjuvskyttens Hasse SE50057/2018 BSK  FÖDD 2018-08-21, E. J SE UCH SE JCH Stormkullens Duktige-Dunder , U. J C.I.B. SE UCH SE JCH Tjuvskyttens Axxa ,
Uppf Larsson Mattias, Blåsmark , Ägare Ida Sollie, Kvernaland

Bir och Bim  KORTHÅRIG VORSTEH GERMAN SHORTHAIRED POINTER

Bir-Björnkärrets Rocks Lilly SE63534/2021  FÖDD 2021-09-03, E. SE VCH J SE UCH NORD JV-15 Björnkärrets Mr Elton , U. Malomközi Jetta ,
Uppf Gullberg Lennart, Lindome , Ägare Emma Krantz, Kungsbacka
Bim-Häxjaktens Äv Cash SE33190/2021  FÖDD 2021-04-01, E. Häxjaktens Ässet , U. Häxjaktens Gh Vässla ,
Uppf Gullberg Ulrika, Andreasson Mikael, Flodin Michelle, Kode , Ägare Andreasson Mikael, Gullberg Ulrika, Kode

Bir och Bim  KLEINER MÛNSTERLÄNDER-SMALL MÛNSTERLANDER
 

Bir-J Skrämmens C-Xi SE18462/2015  FÖDD 2015-01-29, E. J C.I.B. C.I.E. NORD UCH Zacko , U. SE UCH SE JCH Skrämmens A-Eulalia ,
Uppf Holm Linda, Johansson Ingemar, Ytterby , Ägare Sörvik Leif, Brastad
Bim-J SE JCH SE UCH Setaplassens Kili SE44009/2015  FÖDD 2015-06-14, E. J SE UCH SE JCH Prästgårdens B-Frodo , U. Snöyran's Juanita ,
Uppf Rune Saeten, Norge , Ägare Svenberg Kjell, Alingsås

BIS Valp
 

BIS1-Trossnäs Tellus SE19897/2023 BSK  FÖDD 2023-03-07, E. Grofjällets Tjapp , U. SE VCH SE UCH SE JCH SE FBCH Familien Mögelhöj's Bessie ,
Uppf Jensen Charlotte, Jensen Tomas, Edsvalla , Ägare Cullberg Fredrik, Legneskog Susanne, Uddevalla
BIS2- Prästgårdens F-Arwen SE26413/2023  FÖDD 2023-03-22, E. J Hedängens Alfons , U. J SE JCH Skrämmens D-Environ ,
Uppf Holmberg Martin, Skärhamn , Ägare Svenberg Kjell, Alingsås
BIS Veteran

Bis- J Skrämmens C-Xi SE18462/2015  FÖDD 2015-01-29, E. J C.I.B. C.I.E. NORD UCH Zacko , U. SE UCH SE JCH Skrämmens A-Eulalia ,
Uppf Holm Linda, Johansson Ingemar, Ytterby , Ägare Sörvik Leif, Brastad

Bis-Uppfödargrupp

Häxjaktens Äv Cash SE33190/2021  FÖDD 2021-04-01, E. Häxjaktens Ässet , U. Häxjaktens Gh Vässla ,
Häxjaktens Äv Chic SE33195/2021  FÖDD 2021-04-01, E. Häxjaktens Ässet , U. Häxjaktens Gh Vässla ,
Häxjaktens Gh Vera SE27924/2015  FÖDD 2015-03-29, E. J Gustav von Der Wacholderheide , U. Madame Terrors Hylsa
Uppf Gullberg Ulrika, Andreasson Mikael, Flodin Michelle, Kode , Ägare Andreasson Mikael, Gullberg Ulrika, Kode 
Häxjaktens Äxxon SE26926/2019  FÖDD 2019-03-17, E. Skip Vom Entenpfuhler Forst , U. Jaga von Der Wacholderheide ,
Uppf Gullberg Ulrika, Andreasson Mikael, Kode , Ägare Töyrä Linnéa, Kirun

Best in show 
 

BIS-1-J SE UCH Ljungbookens Felicia SE21311/2020 BSK  FÖDD 2020-02-15, E. SE VCH SE JCH SE FBCH Klosterskoven's E. Exxon , U. J SE UCH Ljungbookens Cizzi ,
Uppf Book Peter, Book Eva, Svenljunga , Ägare Book Peter, Svenljunga

BIS-2- J Skrämmens C-Xi SE18462/2015  FÖDD 2015-01-29, E. J C.I.B. C.I.E. NORD UCH Zacko , U. SE UCH SE JCH Skrämmens A-Eulalia ,
Uppf Holm Linda, Johansson Ingemar, Ytterby , Ägare Sörvik Leif, Brastad
BIS-3-Björnkärrets Rocks Lilly SE63534/2021  FÖDD 2021-09-03, E. SE VCH J SE UCH NORD JV-15 Björnkärrets Mr Elton , U. Malomközi Jetta ,
Uppf Gullberg Lennart, Lindome , Ägare Emma Krantz, Kungsbacka
 

 

Domare Eva Jönsson Västerås