Du är här

Resultat UKL

På Riksprovet 2021s hemsida ansvarar lokalavdelningen för sitt eget innehåll.
 

UNGHUNDSKLASS

 

fält

Vatten

Spår

Apport

s:a

Pris

   

se17438/2020

Knallapportens Jaako

Per Jonsson

9

10

9

10

187

1a pris

1a pris

 

SE21311/2020

Ljungbookens Felicia

Peter Book

8

9

10

10

175

1a pris

2a pris

 

SE30719/2020

Vijaga Trofé

Cecilia Karlsson

8

10

6

9

166

1a pris

3e pris

bästa vatten ukl

SE20854/2020

Hunt Hard Gundogs Brave Boni

Christo Mostert

7

9

10

10

165

1a pris

   

SE26064/2020

Lyckstaborgs Aska

Magnus Möller

8

6

10

10

160

1a pris

   

SE20860/2020

Hunt Hard Gundogs Brave Baron

Bo Elmlund

6

10

10

9

158

2a pris

   

SE31260/2020

Tawantin's Glittertind

Frederik von Essen

6

10

8

8

150

2a pris

   

SE35060/2020

Tappra Säta

Carina Wallblom Lilja

6

9

10

6

147

2a pris

   

DK07642/20

Pila

Niels Laugesen

5

10

9

10

147

2a pris

   

SE35070/2020

Ganjo's Ibra

Anna Klockervold

6

7

10

6

137

2a pris

   

SE20856/2020

Hunt Hard Gundogs Brave Bossa

Fredrik Schiöler

7

7

6

4

131

2a pris

   

SE20866/2020

Fugleskogen's Gtc-Trica

Anita Dreng

5

7

10

7

129

2a pris

   

SE39755/2020

Skrämmens J-Hulda

Paulin Sköld

4

10

10

8

136

3e pris

   

SE20554/2020

Rönnmorens Gda Rover

Mattias Engström

4

9

9

7

126

3e pris

   

SE39753/2020

Skrämmens J-Lana

Ingemar Johansson

5

5

10

7

119

3e pris

   

SE17497/2020

Stebas Thule

Stefan Svensson

5

6

10

4

118

3e pris

   
                     

SE40061/2020

Wildbachberger Jinn

Anne M Nilsson

eg

5

10

     

bästa spår ukl

SE20551/2020

Rönnmorens Gda Mylta

Ulf Halvarsson

9

9

eg

7

       

SE37145/2020

Ganjo's Junior

Anna Carin Karlsson

5

10

eg

10

       

SE39751/2020

Skrämmens J-Punni

Andrée Dahlen

4

9

eg

8

       

SE51255/2020

Tappra Soda

Madeleine Järvinen

eg

10

10

         

SE43177/2020

Sandlands Cula

Linda Eklund

eg

10

8

         

SE51252/2020

Tappra Sonic

Rosanna Lövmark

eg

10

8

         

SE39744/2020

Knallapportens K'Ayhla

Tina Rees

eg

9

10

         

SE20864/2020

Fugleskogen's Gtc-Ghost

John-Gunnar Tamlag

eg

9

10

         

SE20863/2020

Fugleskogen's Gtc-Gero

Thomas Hammerstad

eg

9

10

         

SE26062/2020

Lyckstaborgs Alva

Göran Ask

eg

8

10

         

SE40062/2020

Wildbachberger Juni

Elisabeth Manninger

eg

7

10

         

SE39290/2020

Gillis Zum Stubbenland

Amir Chihani

eg

7

10

         

SE35053/2020

Tappra Sälla

Åse Bülow

eg

7

9

         

SE42568/2020

Sandlands Diesel

Niklas Öhrn

eg

7

eg

         

SE40226/2020

Snöyran's Quinzy

Per-Åke Hallgren

eg

             

SE20552/2020

Rönnmorens Gda Ferrari

Pär Lundblad

eg

             

SE26063/2020

Lyckstaborgs Agnes

Richard Persson

eg

             

SE31336/2020

Guttstas Za Elsa

Susanne Westman

eg

             

SE26071/2020

Lyckstaborgs Arak

Jonny Lindstedt

eg

             

SE17499/2020

Stebas Tösen

Louise Holmberg

eg

             

SE60748/2020

Hals Bonds Ecco

Jimmy Johansson

eg

             

SE18242/2020

Michrima Hector

Nikola Pajic

eg