Du är här

Provledare

På SVK Östras hemsida ansvarar lokalavdelningen för sitt eget innehåll.

Här hittar du Östras provledare för jaktprov. Ta chansen och anordna ett särskilt prov. Kontakta någon av avdelningens domare och provledare för träningstips och prov.

Provledaransvarig är Kristina Ogeborg.

Provledare

Aldor Frida, Enköping, 076-138 98 88 frida.aldor@gmail.com

Brännström Andrea, Brottby 0730715349andrea.brannstrom@gmail.com 

Ekenbäck Per, Saltsjö Boo 070-660 70 38 per@ekenback.se

Eklund Magnus, Järfälla 070-723 22 52 eklund.josh@gmail.com SMS dagtid/vardagar

Forss Maria, Eskilstuna 070-382 19 04, m_forss_4@hotmail.com

Fredriksson Maria, Nyköping 072-703 53 08 wretstugan@gmail.com

Hård Mats, Österbybruk, 0738050171famhard@me.com

Lindfors Ingela, Elsarby 073-908 08 40 alarangens@outlook.com

Lundkvist Roger, Ösmo 070-982 52 55 roger.lundkvist@fmv.se

Malmqvist Christer, Enköping, 070-6384034  ckgmalmqvist@gmail.com 

Kanerva Harri, Saltsjö Boo, 0708-641323, info@skifte.nu

Ogeborg Kristina, Vendelsö, 070-7102700kristinaogeborg@live.se

Olebjörk Karin, Järna 070-777 44 74 karin@olebjork.se

Pettersson Kristina, Jönåker 070-600 66 99 kp.legvet@telia.se

Rönnberg Anette, Hallstavik 070-308 90 13 anette.ronnberg@draghundsport.se

Tall Christina, Enköping, 070-575 48 00 tallhansta@gmail.com

Thulin Helena, Vattholma 0734-10 86 60 helena@solvallens.se

Vesterlund Ellen, Bålsta 070-621 00 92 ellen.vesterlund@hotmail.com

Walsh Helen, Ösmo 076-876 95 22  hirvas1@gmail.com

Wrede Casimir, Stockholm 070-865 36 00 casimir.wrede@gmail.com